Niezwykłe właściwości kwiatu lipy

Lipa to drzewo powszechnie występujące w Polsce. Jeśli mamy możliwość zebrania kwiatów lipy z czystego i ekologicznego miejsca, powinniśmy zrobić to na przełomie czerwca i lipca. Mają one wiele cennych właściwości dla naszego organizmu i pomagają rozprawić się z niektórymi dolegliwościami. Oto niektóre z niesamowitych właściwości kwiatu lipy.

Lipa działa przeciwzapalnie
Przede wszystkim warto podkreślić, że kwiat lipy ma właściwości przeciwzapalne. Szczególnie dobrze działa on w przepadku kaszlu i bólów gardła, ponieważ wykazuje właściwości osłaniające i powlekające. Herbata z kwiatem lipy powinna być często pita w przypadku zapalenia gardła, krtani i oskrzeli, a także podczas przeziębienia i anginy.

Właściwości moczopędne
Kwiat lipy wykazuje również właściwości moczopędne. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki występowaniu w nim odpowiednich olejków eterycznych. Pobudzają one nerki, wymuszając zwiększoną ilość produkowanego moczu.

Na sen
Napar z kwiatem lipy powinny także stosować osoby, które mają problemy ze snem. W zasypianiu pomagają przede wszystkim obecne tam olejki eteryczne. Można również przyrządzić napar i dodać go do relaksującej, wieczornej kąpieli. Ponadto kwiat lipy także doskonale uspokaja oraz pomaga w walce ze zmęczeniem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *