Zioła na trądzik a ich wszechstronne działanie

Nie ulega wątpliwości, że cera trądzikowa to skóra z problemami, z którymi boryka się bardzo dużo osób i nie dotyczy to wyłącznie nastolatków. Zarówno leczenie, jak i pielęgnowanie skóry trądzikowej wymaga cierpliwości, systematyczności, konsekwencji i wytrwałości. Osoby, które borykają z tymi problemami, efektywnie mogą wspierać zioła na trądzik. Do najbardziej skutecznych ziół na trądzik zalicza się między innymi skrzyp, aloes, balsam cytrynowy, lawendę, owoc jałowca, rumianek na trądzik, lukrecję czy białą korę brzozy.

Zioła wyróżniają się wszechstronnym działaniem, ponieważ posiadają antybakteryjne, przeciwzapalne i oczyszczające właściwości. Kompleksowa pielęgnacja skóry trądzikowej za pomocą  rumianku na trądzik może obejmować maseczki, kompresy, okłady, maści, olejki, toniki, herbatki, napary czy parówki ziołowe. W zależności od rodzaju przygotowane specyfiki stosuje się albo zewnętrznie, albo wewnętrznie.

Zioła na trądzik łagodzą podrażnienia skóry, wspomagają gojenie się ran, uszczelniają pory, dezynfekują skórę, regenerują, nawilżają i zmiękczają naskórek. Służące zwalczaniu objawów trądziku zioła mają także pozytywny wpływ na usuwanie produktów przemiany materii, wspomagają też leczenie łojotoku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *